Миленици.com.mk
 • Април 25, 2014, 00:47:00
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: Angliski Bull Terrier  (Прочитано 19301 пати)

Ivan12345

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #105 на: Септември 19, 2009, 19:39:19 »

Ima li nekoja slobodna zenka za parenje ?
Сочувана

Јане

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.123
  • http://www.topkafe.com.mk
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #106 на: Декември 29, 2009, 19:37:39 » ;D

...незнам дали проаѓа на изложба...
Сочувана
Argeadi & Bambi's Gentle Beasts

         Amstaff & Ca de Bou

edvin

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 23
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #107 на: Јануари 30, 2010, 14:56:03 »

baram kuce od ovaa rasa kolku e cenata i dali ima najava za leglo
Сочувана

Muro_Gazi_Baba

 • Izlozbi
 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 511
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #108 на: Февруари 21, 2010, 21:59:49 »Sopstvenik- Mile Aleksovski!! ;)
Сочувана
Gazi Baba Volcanoes

Muro_Gazi_Baba

 • Izlozbi
 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 511
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #109 на: Февруари 21, 2010, 22:02:32 »Sopstvenik- Mile Aleksovski!! ;)
Сочувана
Gazi Baba Volcanoes

Mitke

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2.017
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #110 на: Февруари 22, 2010, 00:36:51 »

Mnogu mi e poznata kuckata  ;D izgleda ima dopatuvano so magicniot transporter  ;)
Сочувана

Јане

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.123
  • http://www.topkafe.com.mk
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #111 на: Февруари 23, 2010, 04:08:45 »

Непобедена никогаш, веротно така и ќе остане...дали е до магичниот транспортер или до мајка и и татко и никогаш нема да разбереме... ;D

Дај боже само уште да го израдува менторот, како што треба... :icon_thumleft:
Сочувана
Argeadi & Bambi's Gentle Beasts

         Amstaff & Ca de Bou

BULTERIER

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 52
 • www.ZlatanovskiD@yahoo.com
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #112 на: Март 14, 2010, 22:50:10 »

 
Odamna ne su bil na forumot eve da stavam nekoja slika od kuckata koja ja uvezov lani na slikite ima edna god Dragan
Сочувана

bosko-astra

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 354
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #113 на: Март 15, 2010, 02:40:06 »

ubava kucka se gleda od slikite.bravo ;)
Сочувана
IF IT'S NOT A PIT BULL,IT'S JUST DOG

Јане

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.123
  • http://www.topkafe.com.mk
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #114 на: Март 15, 2010, 11:01:54 »


 Dragan

Кумановац ти ли си?  ;D ...значи идеме за Нови Сад?! :)
Сочувана
Argeadi & Bambi's Gentle Beasts

         Amstaff & Ca de Bou

BULTERIER

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 52
 • www.ZlatanovskiD@yahoo.com
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #115 на: Март 15, 2010, 20:33:20 »


Ja sam druze ;D
se spremame u najvise za Novi Sad ::)

Сочувана

draganbulls

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #116 на: Март 24, 2010, 13:43:41 »

Imenjace odlicna kuja
у
у
Сочувана

Mitke

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2.017
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #117 на: Март 24, 2010, 19:04:43 »

Da mi gi vratite CData od lani  >:(
Сочувана

tetanus

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 314
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #118 на: Април 01, 2010, 02:41:59 »

Дали има некој перспективен мажјак слободен за парење, ако има пишете тука, на приватна порака или на меил, како сакате. Благодарам
Сочувана

BULTERIER

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 52
 • www.ZlatanovskiD@yahoo.com
Одг: Angliski Bull Terrier
« Одговори #119 на: Април 03, 2010, 20:59:32 »

Da mi gi vratite CData od lani  >:(

Ne se sekiraj za CDeta tukase druze ,ti gi cuvame ;D

Imenjace
Imenjace odlicna kuja


Ekstra je i ova tvoja imenjace Bravo prelepa je

Eve i nekoja slika maliot e sin na Afeks
2 ipol meseci star


Сочувана